نقاش کوچولوها! (5)

دوست دارید یک چهره رو نقاشی کنید؟

پس بیایید تمرین کنیم! مرحله به مرحله انجام دهید. البته شاید برای اولین بار از نقاشی تان راضی نباشید اما ناامید نشوید و باز هم تمرین کنید. شما با تمرین کردن می توانید به یک نقاش موفق تبدیل شوید.
1- برای کشیدن چهره اول باید یک بیضی تخم مرغی شکل را به عنوان سر نقاشی کنید.
2- حالا با یک خط عمودی و یک خط افقی بیضی را به 4 قسمت تقسیم کنید.
این خط ها فقط برای نشان دادن جای اجزای چهره است پس اون ها رو کمرنگ بکشید 2 قسمت بالا جای ابرو و پیشانی و مو و 2 قسمت پایین جای بینی و لب هاست. چشم ها روی خط افقی قرار دارند.
3- برای کشیدن چشم ها اول باید چشم های خودتون و اطرافیانتون رو خوب نگاه کنید به نظر شما چشم ها در مواقع مختلف (مثلاً وقت مطالعه، تماشای تلویزیون، شادی و ناراحتی و ...) چه تفاوت هایی دارند؟
شکل ساده ی چشم ها شبیه بیضی است اما دو تا گوشه هم دارند. مردمک همه ی چشم ها به شکل دایره است. بچه ها موقع کشیدن چشم ها یادتون باشه فاصله ی بین 2 تا چشم باید اندازه ی یک چشم باشد.
4- مژه ها رو به اندازه ی واقعی بکشید نه خیلی کم نه خیلی زیاد
5- برای کشیدن ابرو ابتدا با خط های کمرنگ مسیر و حالت ابرو را نقاشی کنید بعد با پهنای نوک مداد اون رو سایه بزنید.
6- حالا بینی را با دقت نقاشی کنید.
7- برای کشیدن لب ها هم مثل بقیه ی اجزای صورت باید به لب های خودتون و اطرافیانتون خوب دقت کنید. لب ها هم مثل چشم یک بیضی هستند که گوشه های تیزی دارند حواستون باشه لب بالایی یک کم باریکتر و پر رنگ تر از لب پایینی است. حالا تمرین کنید مطمئن باشید هر چه بیشتر تمرین کنید نقاشیتون بهتر می شه.


موفق باشید.