نقاش کوچولوها! (6)

هنر نقاشی موزاییک

بیایید با یک هنر قدیمی آشنا شویم؛ «هنر نقاشی موزاییک». «در قرن 80 قبل از میلاد سنگ فرش های رنگی وجود داشت که معمولاً طرح خاصی نداشتند. در قرن 4 قبل از میلاد این سنگ فرش ها را به یک هنر تبدیل کردند و سعی کردند با قطعات ریز مربعی شکل طرح هایی بسازند ابتدا این هنر در یونان بود بعد کم کم به سایر کشورها هم رفت.»
هنر نقاشی موزاییک، قرار دادن قطعات سنگ، شیشه، سرامیک، چوب، فلز، سنگ های قیمتی و کاشی و ... در کنار یکدیگر و ایجاد یک شکل است. اما باید بدانید برای یادگیری این هنر حتماً به موزاییک های کوچک و . . . نیاز نداریم بلکه می توانیم با وسایل دیگر مانند تکه های مقوا و کاغذ رنگی، دومینو، دکمه و . . . . نیز نقاشی موزاییکی را تمرین کنیم.
برای انجام این کار می توانید طرح مورد نظرتان را روی کاغذ به عنوان الگو بکشید و سپس روی آن را از موزاییک هایی که تهیه کردید، پر کنید. به همین راحتی.
7- برای کشیدن لب ها هم مثل بقیه ی اجزای صورت باید به لب های خودتون و اطرافیانتون خوب دقت کنید. لب ها هم مثل چشم یک بیضی هستند که گوشه های تیزی دارند حواستون باشه لب بالایی یک کم باریکتر و پر رنگ تر از لب پایینی است. حالا تمرین کنید مطمئن باشید هر چه بیشتر تمرین کنید نقاشیتون بهتر می شه.
موفق باشید.