نقاشی با یخ

برای انجام این شیوه از نقاشی به قالب مکعبی یخ (سانچ یخی)، انواع مختلف از رنگ های خوراکی مایع، ورقه آلومینیوم، چوب بستنی، کمی آب و کاغذ احتیاج دارید.
در مرحله اول باید چند قطره از رنگ مورد نظرتان را داخل قالب ریخته و آن را با چند قطره آب حل کنید. می توانید رنگ ها را ترکیب کنید تا رنگ جدیدی به دست آید یا میزان آب را کم و زیاد کنید تا رنگ های تیره و روشن داشته باشید. بعد از آماده سازی رنگ ها، روی قالب را با ورقه آلومینیومی بپوشانید و سپس چوب بستنی ها را از روی ورقه داخل قالب ها قرار دهید. ورقه آلومینیومی تنها برای این است که چوب بستنی را داخل قالب نگه دارد. بنابراین از هر وسیله مشابه دیگری می توانید استفاده کنید. خوب، حالا زمان آن است که قالب را در فریزر قرار دهید تا یخ های رنگی آماده نقاشی شود.
وقتی یخ ها آماده شد، ورقه آلومینیومی را بردارید و با کمک چوب بستنی یخ ها را از قالب جدا کنید و طرح مورد نظرتان را روی کاغذ بکشید. دقت کنید که یا از کاغذ مومی (روغنی) استفاده کنید و یا یک کاغذ مومی زیر کاغذ معمولی قرار دهید. با این کار از انتشار رنگ و آب به سطح زیر کاغذ جلوگیری می کنید.
این شیوه نقاشی برای افرادی که عادت به کشیدن نقاشی های کوچک و ریز دارند، مناسب است. برای راهنمایی بیشتر از تصاویر کمک بگیرید.


موفق باشید.