انگورو خانواده مفیدش


انگور یکی از میوه های بهشتی است. آب انگور چنان با ارزش است که بعضی از دانشمندان ارزش آن را با شیر مادر یکی می دانند.

فایده های انگور

  • خوردن انگور برای رفع کم خونی، رفع خستگی و باز کردن اشتها بسیار مفید است.
  • انگور یک میوه ضد سرطان است.
  • کسانی که پادرد و رماتیسم دارند خوردن انگور را فراموش نکنند.
  • اگر کسی راحت نمی تواند دستشویی کند کمی به او انگور بدهید.
  • انگور پر از ویتامین های آ ب ث است. آهن، کلسیم، پتاسیم، فسفر و منیزیوم و منگنز هم دارد. انگور سیاه بیشتر از انگور سبز آهن دارد.

آیا انگور ضرری هم دارد؟

وقتی انگور دانه درشت می خورید پوسته و هسته هایش را جدا کنید؛ چون پوستش دیر هضم است و ممکن است دل درد بگیرید.هسته هایش هم برای کلیه ضررر دارد.

خانواده مفید انگور

مویز و کشمش: به انگور خشک شده مویز و کشمش می گویند. تمام خاصیت انگور در مویز و کشمش هم هست. برخی معتقدند که مصرف انگور خشک شده مفیدتر از انگور تازه است.

هسته ی انگور

هسته ی انگور را بهتر است نخوریم؛ چون ممکن است برای کلیه ی ما مشکل ایجاد کند. در برخی از کشورها هسته انگور را می کوبند و روغنی از آن درست می کنند که پوست را بسیار نرم می کنند.

غوره

غوره به انگور کال و نرسیده گفته می شود. غوره ویتامین ث زیادی دارد و در ایران از آب غوره زیاد استفاده می کنند. آب غوره برای نرم کردن لثه ها، جلوگیری از چاقی، از بین بردن درد روماتیسم و ضد عفونی کردن روده ها مفید است. اگر هوس خوردن آب غوره کردید آن را همراه با سالاد بخورید. خوردن آب غوره خالی ممکن است به معده آسیب برساند.راستی شنیده ای که می گویند گر صبر کنی زغوره حلوا سازی؟ منظور همین غوره است یعنی این غوره به انگور و شیره تبدیل می شود که می توان با آن حلوا پخت.

برگ

برگ انگور هم برای بدن مفید است. برخی از مردم از برگ انگور برای درست کردن دلمه استفاده می کنند. آیا تا به حال دلمه خورده ای؟

شیره

از شیره ی انگور برای درست کردن حلوا استفاده می کنند. بعضی از مردم هم مقداری از آن را با ماست یا کره مخلوط می کنند و با نان می خورند. شیره ی انگور برای کسانی که یک بیماری طولانی را پشت سر گذاشته اند و یا عمل جراحی کرده اند و ضعیف شده اند، بسیار مفید است.

سرکه

سرکه را از میوه های رسیده انگور درست می کنند و همراه با سالاد، ماکارانی، آش یا خوراکی های دیگر می خورند. بدون سرکه نمی شود ترشی درست کرد. یادتان باشد در خوردن سرکه زیاده روی نکنید.