پوست های پر فایده


 

پرتغال

پوست پرتغال سرشار از ویتامین ث است و داروی سرما خوردگی است. اگر سرما خوردید، با کمک بزرگترها، پوست یک پرتغال رسیده را در سه لیوان آب بجوشانید؛ بعد آن را با عسل شیرین کنید و بنوشید. از پوست پرتغال برای تمیز کردن کیف و کفش چرمی تان و برق انداختن آنها نیز می توانید استفاده کنید.

 

سیب

سیب را همیشه با پوست بخورید؛ چون ویتامین موجود در پوست آن، از خود سیب بیش تر است . شما می توانید با پوست های خشک سیب یک چای مفید درست کنید و بنوشید. این جوشانده برای درمان چاقی و تب خال و برخی بیماری های دیگر مفید است. اگر روزانه یک قاشق مربا خوری گَرد پوست سیب را در یک لیوان آب حل کنید و بخورید، کلیه هایتان بهتر کار می کند.

لیموترش

پوست لیموترش هم ویتامین ث زیادی دارد. مقدار کمی پوست لیموترش را درمقابل آفتاب خشک و آسیاب کنید و هفته ای یکبار(یادتان باشد فقط هفته ای یکبار) دندان هایتان را با گَرد آن مسواک بزنید.این کار باعث سفیدی دندان ها و استحکام لثه ها می شود.
لیمو شیرین
اگر چای را با پوست لیمو شیرین یا پوست لیمو ترش دم کنید، سرفه را آرام می کند.پوست لیمو شیرین، برعکس پسرعموی ترش خود، برای اعصاب هم هیچ ضرری ندارد.

نارنج

پوست نارنج همه ی خواص پوست پرتغال را دارد. خوردن یک لیوان چای پوست نارنج جوشانده با یک قاشق مربا خوری عسل و دو قاشق غذا خوری عرق بهار نارنج، بی خوابی را برطرف می کند. چای پوست نارنج بهتر است دو ساعت قبل از خواب خورده شود.

نارنگی

از پوست نارنگی برای تهیه ی مربا و مزه دادن به انواع غذاها استفاده می کنند. پوست نارنگی شیرین تر از پوست بقیه ی مرکبات است .

انار

کسانی که دندان هایشان را می کشند، برای جلوگیری از خونریزی می توانند پوست انار را بجوشانند وآب آن را در دهان بچرخانندو سپس بیرون بریزند. همچنین اگر لثه ی کسی چرک کرد، می تواند تا رسیدن به مطب دندانپزشک کمی گرد پوست خشک شده ی انار را روی آن بپاشد.

موز

اگر لکه ی جوهری به انگشتتان خورد وخواستید آن را زود پاک کنید، قسمت داخلی پوست موز را روی لکه بمالید . فوری پاک می شود.