جزایر مارشال (Marshal Island)جزایر مارشال، کشوری در اقیانوس آرام و بالای خط استوا است که از مجموعه ای از جزیره ها تشکیل شده است. جزیره های این کشور معمولاً مرجانی هستند. این کشور قبلاً مستعمره بوده یعنی زیر نظر کشور دیگری اداره می شده اما در حال حاضر یک کشور جمهوری است و از سال 1990 مستقل اداره می شود. نام این کشور از نام یک ناخدا گرفته شده، «ناخدا جان مارشال» انگلیسی در قرن هجدهم به این جزایر آمد و از آن به بعد نام او بر روی این کشور ماند.
مساحت کل این کشور حدود 181 کلیومتر مربع و جمعیت جزایر مارشال کمی بیش از 68 هزار نفر است. پایتخت این کشور «ماجورو» و زبان رسمی مردم مارشالی و انگلیسی است. مردم این کشور بیشتر مسیحی پروتستانی هستند. 88 درصد مردم این کشور را بومیان جزایر و 6 درصد را سفیدپوستان تشکیل می دهند. واحد پول این کشور هم دلار آمریکا است.
بیشترین محصول کشاورزی که در این کشور تولید می شود موز و آناناس است. درآمد این کشور هم از صادرات محصولات کشاورزی و صنعت گردشگری تأمین می شود. مغز نارگیل، روغن نارگیل، صنایع دستی و ماهی از جمله کالاهای صادراتی جزایر مارشال به کشورهای آمریکا، ژاپن، استرالیا و چین است.


پرچم


نشان ملی


نقشه مجموعه جزایر مارشال


نقشه کوچکترین کشورهای جهان